پرسپولیس قهرمان آسیا شود شاهکار کرده!

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید اگر پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شود، شاهکار کرده و اگر این چنین نشود، چیز غیر قابل پیش‌بینی رخ نداده است.

به گزارش ورزش بر خط /  به نقل از ایسنا؛ «مجید جلالی» درباره ارزیابی‌اش از لیگ بیستم، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم شاهد تغییر در شکل بازی تیم‌ها باشیم، با گذشت ۵ هفته و یا ۲ ماه شدنی نیست. چون بازی‌ها فشرده است و مربیان هم تحت فشار هستند. اینکه می‌بینید مربیان پر سر و صدا هستند برای این است که آنها جایگاه خود را متزلزل می‌بینند. حال از این مربیان چطور انتظار دارید که به دنبال ایجاد تغییرات در تاکتیک و روش بازی باشند؟ آن چیزی که مشخص است این است که تیم‌های موفق به روش‌های خشک دفاعی روی آورده‌اند و با همین روش هم موفق بوده‌اند.

 
وی افزود: تیم‌های پر هوادار به خاطر حضور نداشتن هواداران در بازی‌های لیگ موفق نبوده‌اند. چون این دسته از تیم‌ها وابستگی زیادی به هوادار و حضور تماشاگر در ورزشگاه دارند. تماشاگران یکی از مهمترین ارکان برای بالا بردن انگیزه در تیم‌ها هستند. به همین خاطر ما همه افت‌های تاکتیکی را نمی‌توانیم برای مربی‌بگذاریم. متاسفانه مربیان جایگاه خود را متزلزل می‌بینند و به همین خاطر ابتدا به دنبال این هستند که جایگاه خود را تثبیت ببخشند و بعد به دنبال ایجاد تغییرات تاکتیکی و فنی باشند.
 
جلالی در ادامه درباره اینکه چرا در فوتبال ایران مربیان خیلی زود کنار می‌روند و چرا جایگاه آنها متزلزل است، گفت: به طور کلی مجموعه فوتبال ایران هیچ رویکردی نسبت به تحلیل ندارد. اینکه تحلیل وجود ندارد هم شاید به این دلیل است که اطلاعات کامل نیست. چون اطلاعات کم است وقتی می‌خواهند مربی انتخاب کنند با سفارش اطرافیان مربی انتخاب می‌کنند. اگر انتخاب‌ها بر اساس داده‌های درست باشد، روی انتخاب خود می‌ایستند. این دیدگاه را باید فدراسیون به باشگاه‌ها بدهد که چطور مربی انتخاب کنند و درست این موضوع را تحلیل کنند.
 
وی ادامه داد: مربیان سبک دارند. یک مربی نتیجه گرا است. یعنی خرج زیادی انجام می‌دهد و نتیجه هم می‌گیرد. برخی مربیان هم به دنبال سازندگی هستند. برخی مربیان هم به دنبال روش‌های آینده‌نگری هستند. فدراسیون فوتبال باید ساز و کاری درست کند که به باشگاه‌ها برای ایجاد کمیته فنی و انتخاب مربیان مشاوره بدهد. به نظر من برای انتخاب مربی، یک باشگاه باید به فلسفه و بودجه خود نگاه کند و بعد برنامه‌ریزی کند.
 
جلالی در ادامه درباره عملکرد فنی پرسپولیس به عنوان نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا، هم گفت: وقتی بازی‌های تیم‌های شرق آسیا را می‌بینیم باید بپذیریم آنها از نظر فنی و نوع و همینطور شکل بازی، خیلی از ما جلوتر هستند. این یک واقعیت است و باید بپذیریم. اگر در بازی فینال موفق هم باشیم، باید بدانید این موفقیت و پیروزی به واسطه پشتوانه فنی نیست. این پیروزی به واسطه تفکر برای یک بازی، احساسات و غیرت بازیکنان به دست آمده است. در واقعیت ما اگر بخواهیم تبدیل به تیمی بشویم که در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نماینده شرق آسیا را شکست دهد، باید چند سال برنامه‌ریزی شود تا کار را اصولی پیش ببریم.
 
وی درباره غیبت ۴ بازیکن پرسپولیس در بازی فینال که در مراحل قبل نقش مهمی در موفقیت تیم داشتند، گفت: وقتی قرار است تیمی در بازی فینال لیگ قهرمانان بازی کند، باید بازیکنان با کیفیتی داشته باشد. همانطور که می‌دانید پرسپولیس برای بازی فینال چهار بازیکن که در مراحل قبل بودند را در اختیار ندارد و برای جایگزینی هم پرسپولیس بازیکن ندارد. این یعنی پرسپولیس با دست بسته به مصاف حریف می‌رود. بنابراین باید با انتظارات معقول به این بازی نگاه کنیم و اگر بازی بر وقف مراد ما نبود، شخصیت پرسپولیس که در چند سال گذشته شکل گرفته را تخریب نکنیم. اگر پرسپولیس بازی را ببرد، شاهکار کرده و اگر پیروز نباشد، هیچ چیز غیر قابل پیش‌بینی رخ نداده است.
 
انتهای پیام/ 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
پربیننده ترین مطالب
همسر فیروز کریمی فوت شد /مهدی تارتار عزادار شد

همسر فیروز کریمی فوت شد /مهدی تارتار عزادار شد

فیروز کریمی، در غم از دست دادن همسر خود به سوگ نشست.
پرسپولیس قهرمان آسیا شود شاهکار کرده!

پرسپولیس قهرمان آسیا شود شاهکار کرده!

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید اگر پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان ...
صدری رئیس هیات مدیره شد،سمیعی نائب رئیس،علیپور دبیر،فیاض عضو هیات مدیره

صدری رئیس هیات مدیره شد،سمیعی نائب رئیس،علیپور دبیر،فیاض عضو هیات مدیره

جلسه با گل محمدی قبل از آغاز اولین نشست رسمی هیات مدیره
به انگیزه تولد یک بزرگمرد / آسیا را برای ما کوچک کرد

به انگیزه تولد یک بزرگمرد / آسیا را برای ما کوچک کرد

عالیجناب «حشمت مهاجرانی» یکی از مربیان اثرگذار بود که هم در تیم ...