برتری ایران مقابل هلند در نخستین رویارویی تاریخ دو تیم

تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ به مصاف تیم هلند رفت و موفق شد مقابل این تیم به پیروزی برسد.

به گزارش ورزش بر خط / به نقل از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در بازی سوم خود از لیگ ملت‌های 2021 که در ایتالیا برگزار می‌شود از ساعت 14:30 امروز یکشنبه به مصاف هلند رفت. این نخستین رویارویی دو تیم در رویدادهای مهم بین‌المللی بود که با برتری 3 بر صفر ایران به پایان رسید.

 

آلکنو پیش از شروع بازی به دلیل گلودرد میلاد عبادی‌پور و درد شانه امیر غفور، تصمیم گرفت به این دو بازیکن استراحت بدهد و مرتضی شریفی و بردیا سعادت جایگزین شدند. بازگشت سعید معروف و محمدرضا حضرت‌پور نیز، خبر خوبی برای کادر فنی و علاقه‌مندان به والیبال بود.

 

ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی ایران برای شروع این بازی و پس از 2 شکست مقابل ژاپن و روسیه از امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، علی‌اصغر مجرد، محمد موسوی، محمد وادی، صابر کاظمی و آرمان صالحی (لیبرو) استفاده کرد.

 

هلند این بازی را بدون نیمیر عبدالعزیز، ماشین امتیازگیری خود آغاز کرد که شاید همچنان از بازی 5 سته روز گذشته مقابل ژاپن خسته بود اما در اواسط ست نخست، همزمان با ورود سعید معروف به زمین ایران، وارد بازی شد.

 

تیم ایران، شروع خوب و امیدوارکننده‌ای داشت و از همان ابتدا از حریف اروپایی پیش افتاد. حمله و دفاع روی تور، عوامل برتری ایران در ست نخست بود. تیم ایران در ست نخست 25 بر 18 برنده شد.

 

تیم ایران در پایان ست نخست 11 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روز تور، 3 امتیاز سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 8 امتیاز از اسپک، 3 پوئن سرویس‌ و 7 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

 

با ورود به روز سوم مسابقات، اعتماد به نفش مشهودی در حرکات بازیکنان ایران دیده می‌شد. تنوع پاس‌های وادی بیشتر شده بود و اسپکرهای قدرتی، مشارکت بیشتری در حمله داشتند. دو خطای سرویس امیرحسین اسفندیار از نکات قابل توجه این بازی تا ابتدای ست دوم بود. آلکنو از سعید معروف و بردیا سعادت در قالب دو تعویضه سنتی تیم ملی استفاده می‌کرد. حملات موثر ایران به ویژه استفاده بیشتر از مهاجمان سرعتی، برتری را تا امتیاز پایانی برای ایران حفظ کرد. تیم ایران در ست دوم هم 25 بر 23 برنده شد.

 

تیم ایران در پایان ست دوم 24 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روز تور، 4 امتیاز سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 16 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع، 5 پوئن سرویس‌ و 17 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

 

تصور پیروزی آسان ایران مقابل هلند با نوسان ترکیب تیم ملی و حضور بازیکن شاخصی مثل نیمیر عبدالعزیز در تیم حریف، کمی دور از ذهن بود ولی بازیکنان کم ‌تجربه ولی پرانگیزه ایران به این خواسته، جامه عمل پوشاندند. تیم ایران اگرچه اشتباهات بیشتری داشت ولی در اسپک و دفاع، کاملا برتر از برتر هلند نشان دادند. شاگردان روبرتو پیاتزا در امتیاز 20 خود را به ایران رساندند. بازی تا امتیاز 28 مساوی پیش رفت و در نهایت 30 بر 28  به سود ایران به پایان رسید.

 

تیم ایران در پایان این بازی 44 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روز تور، 7 امتیاز سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. هلندی‌‌ها نیز 35 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 5 پوئن سرویس‌ و 26 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

 

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت 14:30 روز پنجشنبه 13 خرداد به مصاف کانادا می‌رود.

 

انتهای پیام/

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
پربیننده ترین مطالب
همسر فیروز کریمی فوت شد /مهدی تارتار عزادار شد

همسر فیروز کریمی فوت شد /مهدی تارتار عزادار شد

فیروز کریمی، در غم از دست دادن همسر خود به سوگ نشست.
پرسپولیس قهرمان آسیا شود شاهکار کرده!

پرسپولیس قهرمان آسیا شود شاهکار کرده!

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید اگر پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان ...
صدری رئیس هیات مدیره شد،سمیعی نائب رئیس،علیپور دبیر،فیاض عضو هیات مدیره

صدری رئیس هیات مدیره شد،سمیعی نائب رئیس،علیپور دبیر،فیاض عضو هیات مدیره

جلسه با گل محمدی قبل از آغاز اولین نشست رسمی هیات مدیره
به انگیزه تولد یک بزرگمرد / آسیا را برای ما کوچک کرد

به انگیزه تولد یک بزرگمرد / آسیا را برای ما کوچک کرد

عالیجناب «حشمت مهاجرانی» یکی از مربیان اثرگذار بود که هم در تیم ...